1
نویسنده : Taraneh sarvari

چک لیست تعطیلات : ۴ قدم برای آمادگی سفر

تابستان تقریبا رو به اتمام است، بنابراین همه ی خونه نشینان دارند وسایلشون رو جمع میکنند تا قبل از اینکه هوا سرد بشه سعی کنن زمان بیشتری رو برای سفر پیدا کنن. اما حالا قبل از اینکه با کفش های پاشنه بلندت توی جوی چلپ- چلوپ کنی، بهتره به یاد داشته باشی که وسایل به درد نخورو تو بار سفرت نبندی. وقتی مطمئن شدی که برنامت خالیه و کاراتو قبل از رفتنت انجام دادی، میتونی واقعا روی مسائل مهم تمرکز کنی در حالی که تو تعطیلاتی. 

 اینها چیزاییه که تو باید انجام بدی تا مطمئن شی که تونستی وقت سفرتو از کارت جدا کنی.

 

از چند ماه قبل : روی تقویم بنویس

یکی از دوستام برای چند ماه میخواست بره آفریقای جنوبی، تنها چیزی که باید میدونست این بود که باید زودتر برمیگشت که به قرار کاری مهمش برسه و یه بلیط هواپیما ۱۲۰۰۰ دلاری جدید بگیره و جایگزین بلیط اصلی خودش کنه، که یادش نبود و پروازشم غیر قابل استرداد بود. نتیجه اخلاقی این داستان چیه ؟ قبل از اینکه بلیطتو رزرو کنی یا برای هتلت پول بدی، برنامه های تعطیلاتتو قبل از رئیست اجرا کن. مطمئن شو که غیبتت با جلسات مهم همزمان نمیشه و کنفراس و قرار های مهمتو از دست نمیدی.

مجددا چک کن که تو زمان کافی برای سفری که براش برنامه ریختی داری. این یک مرحله خیلی راحته که میتونی باهاش پول زیادی که صرف کنسل کردن برنامه هات کردی و سفرتو از دست دادی و نگهش داری، اگه به هر دلیلی نتونستی زمان استراحت پیدا کنی.

چند هفته قبل : جلو جلو کار کن

یه لیستی از کارایی که قبل از رفتنت باید انجام بدی آماده کن مثل هر پروژه ای که به محض اینکه از تعطیلات برگشتی باید کامل شده باشه. این لیستو جلوتر به رئیست نشون بده تا درباره کارایی که باید قبل از رفتنت و بلافاصله بعد از آمادنت انجام بدی، هم نظر باشید.

حالا دیگه جلوتر کار کن تا مطمئن شی قبل ازاینکه سفرت شروع بشه تو به همه ی کارای لیستت رسیدی حتی اگه این بدین معنی باشه که نهارتو روی میز کارت بخوری یا اینکه بعضی شبا تا دیر وقت  سر کارت بمونی. قطعا تو دلت نمیخواد که لذت های سفرتو از دست بدی چونکه نگران کار های آیندتی یا حتی بدتر از اون تو اتاق هتل خودتو زندونی کنی و پروژه های روی لپ تاپتو انجام بدی. شاید حتی بخوای که یکیو استخدام کنی تا کارای تورو انجام بده و مراقب هر پروژه مهمی که وقتی نیستی ظاهر شد باشه. فقط مطمئن شو که رئیست موافقه که کارو بهش بسپری و یادت باشه که تمام اطلاعاتی که لازمه همکارت برای انجام دادن پروژه ها بدونه رو بهش بدی. شامل لیستی از دستورالعمل ها، مهلت پروژه ها و راهی که بتونه باهات ارتباط برقرار کنه وقتیکه به اشکال یا سوالی برخورد میکنه.         

هفته قبل : درباره نحوه در دسترس نبودنت صحبت کن

در دنیای ایده آل بار سفر بستن راحت خواهد بود. مایو تو چک کن، کرم ضد آفتابتو چک کن و به لپ تاپم نیازی نیست. ولی متاسفانه در واقعیت خیلی از ماها نمیتونیم برای یک هفته یا بیشتر به صورت کامل از کارمون جدا شیم. قبل از اینکه بری سفر از رئیست بپرس که از تو انتظار داره تو سفر ایمیلاتو چک کنی یا اینکه به پیغام های صوتیت گوش بدی. اگه داری به جایی میری که تلفن همراهت آنتن نمیده یا وای فای نیست مطمئن شو که رئیست میدونه که نمیتونه بهت دسترسی پیدا کنه .

البته بعضی وقتا مهمه که حداقل یه ذره در دسترس باشی، مطمئن شو که برای محافظه کاری تعدادی از مرزها رو تنظیم کردی. احساس راحتی کن وقتی به رئیست میگی که میتونی گاهی فقط گوشی و ایمیلتو چک کنی، بگو روزی یکبار یا چند بار در هفته میتونی این کار رو انجام بدی. بیشتر رئیس ها مشکلی ندارن با اینکه تو فقط به پیغام های مهم تا وقتی که برگردی پاسخ بدی.

 گذاشتن انتظارات پیش از زمان می تونه یک صرفه جویی در هزینه باشه ( هزینه های تلفن همراه خارج از شبکه میتونه سریع تر جور شه ) و مهم تر از همه تضمین میکند که تو بیشتر وقتتو صرف استراحت میکنی نه صرفا کار از راه دور. 

روز قبل : خداحافظی کن

تعطیلات یک راه عالی برای استراحت و انرژی گرفتنه اما بهانه ای برای اجازه دادن به رفتار های خوب که کنار گذاشته شوند، نیست. مطمئن باش که همکارات و مشتریان به خوبی میدونن که تو خارج از شهر خواهی بود. زمانی که تصمیم داری برگردی رو بهشون بگو همچنین اسم هرکسی که اونها باید در زمان نبودنت باهاش در ارتباط باشن، سوال بپرسن و نگرانی هاشونو بگن. تو خیلی سخت کار کردی تا روابط خوبی با مشتریان و همکارات داشته باشی. آخرین کاری که میخوای انجام بدی اینکه اونارو متعجب کنی که کجا رفتی یا چرا نادیده گرفته شدن.

در آخر، درست قبل از اینکه از در بیرون بری، پیغام روی گوشیتو عوض کن و یادآوری خارج از دفتر بودنت را روی ایمیل کاریت تنظیم کن. بنابراین وقتی که نیستی هرکسی که بخواد باهات در ارتباط باشه میفهمه که کی برمیگردی و در این زمان باید با چه کسی در ارتباط باشه.

دفعه بعدی که خواستی آماده شی که برای چند روز کارتو رها کنی، مطمئن شو که این چک لیست قبل سفر رو کامل انجام دادی. این بهت کمک میکنه تا تعطیلات بدون استرس خودتو حفظ کنی و بهت این اجازه رو میده تا حداقل چند روز این تابستون رو از خوشی های  ساده زندگی لذت ببری و کیف کنی بدون اینکه نگران باشی تو دفتر چه خبره.

منبع:

https://www.themuse.com/advice/vacation-checklist-4-steps-to-prepare-for-your-time-off

مترجم : حدیث سلیمی بنی

   

          

One thought on “چک لیست تعطیلات : ۴ قدم برای آمادگی سفر

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *