4
نویسنده : pantea

زندگی به سبک کوله گردها

توی این مقاله قراره در مورد Nomad Life style باهاتون صحبت کنیم که معادل فارسی “کوله گردی” رو براش انتخاب کردیم

شاید برای بعضی از ماها زندگی به شیوه کوله گردی مثه زندگی توی بهشت باشه.اما باید بدونید این مدل زندگی،تلخی های خاص خودش رو هم داره.درست مثل هر چیز دیگه ای تو زندگی،کوله گرد بودن هم مزایای شگفت انگیز زیاد و یه سری هم معایب قابل توجه داره.توی این مقاله ما در مورد ویژگی های اصلی زندگی کوله گردی بهتون میگیم.اما قبل از اون،بحث کوتاهی در مورد وضعیت کنونی و ترندهای جالب در مورد زندگی کوله  گردی با شما می کنیم.

یه فاکتور اساسی که زندگی کوله گردی رو تحت تاثیر قرار می ده،تکنولوژیه.تکنولوژی دو تاثیر مهم روی زندگی کوله گردی می ذاره.یکی ش اینه که رشد سریع تکنولوژی،تعداد کوله گردا رو خیلی خیلی کمتر از قبل کرده و آدم ها این روزا بیشتر ترجیح می دن یه جا ساکن باشن.از طرف دیگه اینترنت باعث شده آدم ها از راه دور کارهاشون رو انجام بدن و تبدیل بشن به کوله گردهای دیجیتال.اینترنت باعث شده آدم ها از حس خوب جابجا شدن به لوکیشن های مختلف محروم شن و از راه کاراشون رو راه بندازن.

زندگی به سبک کوله گردها

در ادامه به شما بعضی از ویژگی های اصلی یک زندگی به سبک کوله گردی رو می گیم:

 • یه کوله گرد،مدام لوکیشین و موقعیت مکانی ش رو تغییر میده.بعضی از کوله گردا مکان هایی دارن که بهش خونه میگن که معمولا اون مکان ها جاهاییه که خونواده یا دوست های دوران بچگی شون اونجا زندگی می کنن! اما کوله گردا معمولا بیشتر از یک ماه در سال توی اون خونه ها نمی مونن.اونا همچنین توی یه خونه ی جدید هم اقامت نمی کنن.اکثر آدم ها نمی تونن برای مدت طولانی این مدلی زندگی کنن چون مثل خیلی از ماها،به ثبات و حریم شخصی و یه محل راحت نیاز دارن.کوله گردا هیچ خونه ی واقعی ای ندارن و بیشتر اونها توی خونه ی دیگران زندگی می کنن.یا توی هاستل ها هستند یا برای مدت کوتاه خونه اجاره می کنن یا خونه ی دوستاشونن و یا از طربق کوچ سرفینگ خونه پیدا می کنن.

 

 • زندگی کوله گردی برای کوله گردها از هرچیز دیگه ای مثل شغل،رابطه و یا وسایل مهم تره.یه کوله گرد،از هر چیزی که ممکنه مانع حرکت اون بشه و باعث شه یه جا پایبند شه،دوری می کنه.وقتی تصمیم میگیری که یه کوله گرد باشی،باید خیلی چیزها رو قربانی کنی تا مطمئن شی چیزی جلوی دست و پات نمیگیره.خیلی از کوله گردها،مذهب بوداییسم رو انتخاب می کنن،چون توی این مذهب،تمرکز روی رها کردن تمام چیزهاییه که داری.یه کوله گرد همیشه یه دکمه ی ریست خیالی داره که هر موقع میخواد یه محل رو ترک کنه،فشارش می ده.

 

 • یه کوله گرد،اشیای اضافی ش رو رها می کنه.اشیای اضافه چیان؟هرچیزی که مانع زندگی کوله گردی بشه.ممکنه شامل تمام چیزایی که دارین بشه.این اشیا ممکنه رها کردنش غیر ممکن به نظر برسنومثل سگ یا گربه خونگی تون.حتی دوست دختر/دوست پسرتون که حاضر نیست زندگی کوله گردی داشته باشه.اگه با داشتن اینا خوشحالید پس به ادامه ی زندگی تون برسید اما اگه در کنار این اشیا خوشحال نیستید،این اشیا فیک رو رها کنید و زندگی کوله گردی رو شروع کنید!

کوله گردی

 • کوله گردها معمولا آدم های خیلی باهوش،راحت و جالبی هستند.دلیلش هم کاملا واضحه.کوله گردها سبک های زندگی مختلف رو تجربه کردن و مدام در موقعیت های مختلف بودن.این پروسه ی دائم از نغییرات می تونه معلم شما باشه و شما رو به آدم بهتری تبدیل کنه.

 

 • کوله گردها زندگی رو خیلی جدی نمی گیرن.بهش فکر کنید.اگه شما هر موقع که مکانتون رو تغییر میدین هرچیزی که دارین مثه دوستهاتون از دست بدین،به این عقیده یقین پیدا می کنید که همه چیز موقتیه و هیچ چیز تا ابد مال شما نیست.بعد از اینه که می تونید بفهمید که زندگی خیلی جدی نیست!

 

 • کوله گردها آهسته سفر می کنن.اونها معمولا به هر محلی که می رسن برای اینکه دوست پیدا کنن و یه زندگی روتین رو شروع کنن و تجربه به دست بیارن،بین ۱ تا ۳ ماه،توی اون محل می مونن.

 

 • کوله گردها مودبن،همیشه لبخند می زنن و مهم تر از همه فوق العاده کنجکاون.دایره دوستی کوله گردها مدام در حال تغییره و برای اینکه هرجا می رن بتونن دوستای جدید پیدا کن باید آدم های مثبتی باشن.در کنار این اگه شما می خواید کوله گرد بشین باید از تنها بودن هم لذت ببرید.

 

4 thoughts on “زندگی به سبک کوله گردها

 1. سلام
  من همه مطالبت رو دنبال می کنم
  رشته کاریم امنیت طراحی وب سایته
  می تونم تو امنیت وب سایتت کمکت کنم
  انقدر درگیر کار و برده ی پولم که نمی تونم تو سفرهات شرکت کنم متأسفانه

  %۳c%73%63%72%69%70%74%3e%61%6c%65%72%74%28%27%68%69%27%29%3b%3c%2f%73%63%72%69%70%74%3e

 2. %۳c%73%63%72%69%70%74%3e%61%6c%65%72%74%28%27%68%69%27%29%3b%3c%2f%73%63%72%69%70%74%3e

  دارم سعی می کنم ببینم میشه XSS رو سایتت زد یا نه.
  در جهت خیر دارم اینکارو می کنم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *