1
نویسنده : مملیکا

راهنمای کامل سفر به تایلند – بخش اول

تایلند … حتی اسمش هم هنوز لرزه بر اندام خیلی ها میندازه :)) من خودم سالها پیش قبل از اینکه ایت مدل سفرها رو شروع کنم، چیزای زیادی شنیده بودم و دیدگاهم با چیزی که الان بعد از دو تا سفر ۳ هفته ای به این کشور دارم فرق میکنه. در کنار اینها، این کشور به دلایل مختلف مقصد توریستهای بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان هست و خیلی ها هستند که دوست دارن بدونن تایلند رو چجوری بگردند. من تصمیم گرفتم تجربیات خودم رو به زبان فارسی در اختیاز شما قرار بدم، که لگر ایران رو خوب گشتین و دوست داشتین یه کشور خارجی زیبا رو هم ببینید، کمی کارتون راحت تر بشه 🙂

آب و هوای تایلند

تایلند مثل خیلی از کشورهای خاوردور (آسیای جنوب شرقی) آب و هوای استوایی داره. اگر تایلند رو به دو قسمت تقسیم کنیم، یک قسمت بالا تر از بانکوک میشه (نیمه شمالی) و یک قسمت پایین تر از اون (نیمه جنوبی و جزایر).

به طور کلی، در ماه های بین نوامبر و می (آبان تا اردیبهشت) هوا تقریبا خشک هست و بعد از اون فصل بارش های استوایی و تقریبا سنگین هست. در نیمه جنوبی بارش ها در فصل بارش تقریبا دو برابر منطقه مرکزی و شمالی تایلند هست.

 

چه زمانی بریم تایلند؟

به طور کلی، بهترین زمان سفر به تایلند بین ماه نوامبر تا فوریه هست (آبان تا بهمن). در این زمان باد خنک از نیمه های شمالی تایلند، هوای کل تایلند رو کمی بهتر میکنه در فصل خشک. در این زمان، دمای هوا در بانکوک بین ۱۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد خواهد بود، در حالی که در شمال تایلند هوا خنک تر بوده و صبح ها شاید بین ۸ الی ۱۲ درجه سانتیگراد و در روز حدود ۲۰ درجه و برخی اوقات شب ها شاید مجبور بشید ژاکن بپوشید 🙂

از ماه مارچ تا جون (اسفند تا خرداد) که فصل تابستان گرم و بدون بارش حساب میشه، دمای هوای بانکوک چیزی بین ۲۴ درجه سانتیگراد هست همیشه، که ممکنه بعضی وقت ها به ۴۰ درجه هم برسه، در حالی که رطوبت ۷۵ درصدی رو تجربه میکنه !!

از تیر ماه تا شهریور ، رطوبت هوا معمولا بالای ۹۰ درصد هست و بارش ها بسیار زیاد و دمای هوای بانکوک حدودای ۲۹ درجه سانتیگراد.

 

نمودار دما و بارش ها در طول سال در بانکوک (مرکز تایلند)

 

نمودار دما و بارش ها در طول سال در چیانگ مای (بزرگترین شهر شمال تایلند)

 

نمودار دما و بارش ها در طول سال در پوکت (جنوب غربی تایلند)

 

نمودار دما و بارش ها در طول سال در جزیره سامویی (جنوب تایلند)

 

نمودار دما و بارش ها در طول سال در جزیره لانتا (جنوب شرقی تایلند)

 

من اگر بخام پیشنهاد بدم، میگم که اگر جنوب تایلند و جزایرش رو به عنوان مقصد انتخاب میکنید، از آدرماه تا اوایل اردیبهشت میتونه خوب باشه. ولی مثلا بانکوک یا شمال تایلند رو تا قبل از اسفند برید، اگر که با گرما در ظول روز مشکل دارید. البته اگر سحرخیز هستید، مشکلی براتون پیش نمیاد، چون میتونید گشت ها رو تا قبل ساعت ۱۰ صبح و سپس بعد از ۴ ظهر انجام بدین که گرما کم باشه.

 

منتظر بخش های بعدی باشید. با عضویت در کانال تلگرام، میتونید از آخرین مطالب سایت با خبر بشید

مملیکا

من محمد هستم ملقب به مملیکا. یه مهندس مکانیک عاشق سفر کردن، ماجراجویی و عکاسی ... که آدم ها بخش اصلی سفرهاش هستن

More Posts - Website

One thought on “راهنمای کامل سفر به تایلند – بخش اول

  1. برای رفتن به تایلند دمپا انگشتی ( آبادانی ) نیاز هست یا خیر ؟
    چون من امادم برم تایلند فقط گیر همین یه موضوعم :):):)

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *